israel, careers, blog, people, roche

טל מספרת על השינוי שעברה בעקבות תכנית Live Well

ספרי לנו מה זה בשבילך Live Well?

Live Well היא תכנית שבאה לשפר את חיי היום יום, לאפשר את האיזון, ולהזכיר שיש חיים נוספים מעבר לעבודה. האיזון בין הפנאי לעבודה, בשילוב עם הפעילויות שהחברה מספקת, כמו למשל: מכון כושר, הרצאות העשרה, סדנאות ועוד - מאפשרים לעצור לרגע, בין כל העומס שמסביב, ולהקדיש מחשבה לעצמך ולבריאותך. התמרון היומיומי בין הקריירה, המשפחה, המשימות והקצב הקדחתני במדינה כמו שלנו, מחייב גם לפעול בכדי לא "ללכת לאיבוד" בין הדברים. תכנית Live Well מאפשרת את המסגרת המתאימה לעשות זאת.

איזה שינוי עשית בעקבות התכנית?

כחלק מהפעילויות, החלטתי להשתתף באתגר ספירת הצעדים. בתחילה חשבתי שדי פשוט להשלים 10,000 צעדים ביום למשך 100 ימים, אבל גיליתי שהדבר לא כל כך פשוט. התחלתי לספור צעדים ברמה יומית, ניסיתי להגביר קצב ולשלב אימונים, אבל בסופו של יום הגעתי בקושי לכ-5000-6000 צעדים. הופתעתי לגלות את הפער המשמעותי מהמטרה. הרוח התחרותית שהחלה להתגבש בין עמיתיי למשרד, עודדה אותי לאסוף את עצמי ולהתגייס למאמץ, גם ברמה האישית וגם כדי לתמוך בהצלחת הקבוצה. אהבתי לראות את רוח הקבוצה שנוצרה, כוח הרצון והעידוד של החברים לכבוש את האתגרים ולהגיע ליעדים. גם אני נלחמתי ועבדתי קשה להגיע ליעדים, למרות הקשיים הפיזיים והאישיים שפקדו אותי באותה התקופה. הרגשתי שאני חלק ממשהו ולא רציתי לאכזב את עצמי ואת הקבוצה שלי, לא ויתרתי ובעזרת עידוד החברים, הצלחתי לסיים בהצלחה. האווירה הזו הרגישה "בבית", מאוד התחברה למה שאני חווה גם בעבודה ברוש - עובדים יחד בשיתוף פעולה, לא מוותרים בדרך לכבוש את המטרות ושומרים על האוירה הנעימה.
עם סיום אתגר הצעדים חשתי הקלה, אבל גם התחוור לי עד כמה אני לא בכושר, וכמה לא נכון לי להישאר במצב הנוכחי שבו כל כך קשה לי להגיע ל-10,000 הצעדים, כשיש אנשים שמשלימים 15-20 אלף צעדים, מבלי להתאמץ במיוחד. התחלתי לשים לב גם להרגלים שלי, למשל שהייתי נוהגת לכל מקום ברכב, אפילו למכולת הקרובה, לבית הספר, ולמקומות שההגעה אליהם מצריכה רק צעדים בודדים ברגל. החלטתי לשנות את ההרגלים, לא לוותר לעצמי ולעשות מאמצים קטנים בכל פעם לשפר את הסיבולת.

נתקלתי בפרסום קבוצת ריצה לנשים בפייסבוק ושמתי לב שהמפגש ממש בקרבת הבית שלי. כל שנדרש ממני היה לחצות את הכביש ולהגיע לאימון, אז החלטתי לנסות להצטרף. החשיבה הייתה להציב לעצמי מטרות קטנות, שאני יכולה להגיע אליהן, ולא יעדים מלחיצים ומרחיקי לכת.
החלום שלי היה להצליח לרוץ 5 ק"מ. בתחילת האימונים התקשיתי לרוץ ולא האמנתי שאצליח לסיים את הריצה. חברות הקבוצה עודדו אותי להתמיד ולכבוש את היעד. באוירה של העצמה נשית, הרגשתי חופשייה עם הגוף שלי, שמקבלים אותי ושאין לי צורך להוכיח דבר, מעבר למה שחשוב לי להוכיח לעצמי. גיליתי קבוצת נשים מדהימה שהפכו לחברות קרובות, מגובשות, חוגגות יחד ימי הולדת ואירועים ומתאמנות באופן קבוע. הפתיע אותי במיוחד שלא הכרתי אף אחת קודם, ומה שחיבר בינינו היה הספורט. כולן חוות רגעי משבר בדרך, לאחת נתפס הגב, לאחרת שברי מאמץ ועוד, אך בקבוצה תמיד מוצאים עידוד, תמיכה, מי שמחכה שתגיעי לאימון, תחושה של ביחד ואוירה טובה מאוד. כך עם חברות הקבוצה לאחר חודשיים אימונים, הצלחתי, למרות הקושי, להשלים מרחק של 4 ק"מ ואז היעד של 5 ק"מ כבר לא נראה כל כך רחוק.
לא עבר זמן רב לפני והגיעה נקודת השיא, בה הצלחתי להשלים 5 ק"מ במירוץ לילה במצפה רמון. זה היה רגע מיוחד מאוד שבו רצתי בתנאי השטח קשים: בחושך, עם פנסי ראש, בשטח מדברי, רצוף בעליות וירידות. הופתעתי לגלות שאף אחת מחברות הקבוצה שלי לא נרשמה למירוץ, אבל לי היה ברור שאני כובשת את האתגר. המטרה לנגד עיניי ועידוד הקבוצה סייעו לי להגיע לקו הסיום בגאווה גדולה ותחושת ניצחון.
השינוי התחיל להגיע במקומות נוספים, גם בבית עם המשפחה. לאחר בילוי משפחתי בגן החיות התנ"כי בירושלים, בו הרגשתי קושי לרדוף אחרי 3 ילדיי קטנים, הגעתי למסקנה שאני חייבת למצוא דרך להחזיר לעצמי אנרגיות. כיוון שמצאתי עצמי מתעייפת בקלות, במיוחד לאור לילות ללא שינה בשילוב עם לחצי היום יום, הצורך להספיק את כל המשימות, ההסעות לחוגים, הסידורים וכל מטלות הבית - הרגשתי תשישות פיזית ונפשית מתמדת.
החלטתי לפנות שעה בשבוע שתהיה מוקדשת אך ורק לי, זמן שבו אני הכי חשובה. השעה הזו היא שמאפשרת לי להשיב את האיזון לחיי, והציפייה לה נותנת לי כוח להתמיד ולהמשיך קדימה.

איזה אתגרים עוד עומדים בפנייך?

היעד הבא הוא להמשיך ולהשתפר בזמני הריצה, להשלים את 5 הק"מ מהר יותר וכך גם להתקרב ליעד הבא - להשלים 10 ק"מ. מאחר ומתאפשר לי להתאמן רק פעם בשבוע, היעד הזה עוד לא מספיק ישים מבחינתי, אך אני לא מוותרת על השגתו בעתיד. אני מאמינה שיעד משמעותי נוסף הוא ההתמדה בפעילות, השמירה על הזמן המוקדש לי וההנאה ממנו.

בן הזוג שלי מפרגן ותומך בי מאוד בפעילות , וגם אבי מתרשם מאוד מן השינוי שעברתי. כיום אני רואה שאני לוקחת את הדברים ביותר בקלות, פחות מתעייפת, ונהנית מפעילות גופנית, ואפילו מתרוצצת אחרי הילדים שלי בקלילות והנאה, כמו שרציתי ושאפתי תמיד.

מה את ממליצה למי שרוצה לעשות שינוי?

אני מציעה לכל אחד ואחת להציב יעד שאפשר להגיע אליו, להתחיל בקטן ולא להכריז על עשיית "מהפך", מכאן יתחיל השינוי האמיתי. בכל שאיפה להצלחה ולהישגים גדולים, צריך לבחון כיצד משיגים את הדברים הקטנים שבדרך, כי ההצלחות הקטנות הן שמעניקות לנו ביטחון ומכינות אותנו לקראת היעד הגדול והמשמעותי יותר.

Tags: Israel, Career Blog