Roche, careers, israel

הכירו את עדי, MSL ברוש ישראל

איך התחיל הסיפור שלך ברוש?

התחלתי לעבוד ברוש בספטמבר 2015, ממש ישר אחרי שסיימתי תואר במדעי המעבדה הרפואית באוניברסיטת בן גוריון. הגשתי את מועמדותי כבר בתקופת המבחנים האחרונה שלי כי ידעתי שאני רוצה להתנסות בעבודה כנציגה רפואית. עולם המעבדות, בלי חלונות ובלי אינטראקציה עם אנשים כבר לא קסם לי.

את רוש גיליתי כאשר בכל סוף שבוע בו הייתי נוסעת לבקר את הוריי המתגוררים באזור השרון, אז הייתי רואה את לוגו החברה. אימא שלי הכירה את רוש כחברה טובה והמליצה לי לגשש אם יש תפקיד פנוי עבורי.

מה ידעת על רוש לפני שהגעת אלינו?

באופן כללי ידעתי שקריירה בחברת תרופות היא מומלצת וכי יש בה סטנדרטים גבוהים, אנשים איכותיים ותנאים מצוינים.  הבנתי שבתפקיד הנציגה הרפואית השילוב בין מדע ותקשורת בינאישית הוא משמעותי, אלה שני אספקטים שחשובים לי מאוד בעשייה היומיומית. כשהגשתי את המועמדות לתפקיד הרגשתי שאני מסוגלת ורוצה לנסות ולהתמודד עם תפקיד של נציגה רפואית.

מה חווית כנציגה רפואית?

תפקיד של נציג/ה רפואי/ת הוא מעניין ומאתגר – צריך הרבה ידע והבנה בתחום הביולוגיה. במסגרת התפקיד לומדים המון, איך התרופות פועלות על מנגנוני הגוף, ואיך ידע שהבאתי איתי מעולם המעבדות משתלב עם המידע הרב שאני רוכשת בתפקיד. כנציגה רפואית את חווה את החידושים הרבים בעולם הרפואי, את התפתחותם של תחומים שונים ובונה מערכת אמון הדדית עם הצוותים הרפואיים.

ליישום התפקיד בצורה טובה נדרשות עמידות וחסינות. מצד אחד חייבים ללמוד לעבוד עם רופאים ומובילי דעה בתחום, ומצד שני לשהות ברגישות לצד מטופלים בבתי החולים. משמעות התפקיד מתחדדת במיוחד בתקופות המאתגרות, למשל, כאשר שינויים בתחום הפארמה מצריכים מאיתנו להתאים את עצמנו ולייצר פתרונות חדשים. ההבנה העמוקה עד כמה התרופות שלנו חשובות ומצילות חיים מוסיפות למשמעות בתפקיד.

התחושה שאתה מייצר משהו בעצמך לוקחת זמן, עוברת אפילו שנה עד שמצליחים להביא לידי ביטוי את הידע והמיומנויות שרכשת. ברמה האישית, אני מרגישה שהתפתחתי והתקדמתי מאוד מאז שהגעתי לרוש. למדתי איך לעמוד מול קהל ולהעביר הרצאות במיומנות גבוהה יותר, לפתח קשרים בינאישיים איכותיים, ללמוד לדבר עם מגוון של אנשים ולהתאים את השיח לכל אחד ואחת. מעבר לכך, כנציגה רפואית היה כיף לעבוד בצוות עם אנשים טובים וגם להוות גורם מייעץ לרופאים ששואלים אותי, מתייעצים איתי ורואים בי מקור לידע.

לאחרונה קודמתי לתפקיד חדש, MSL, המתמקד בפן הרפואי ופחות בשיווק. מדובר בתפקיד בו אני עדיין עובדת מול רופאים אבל העומק המדעי אליו אני צוללת יחד עם איתם הוא גבוה יותר. מרגש אותי לדעת שהרופאים נעזרים בידע שאני מביאה לפתחם אודות מחקרים קליניים וטכנולוגיות חדשות.

איך היום-יום שלך מתחבר לחזון של רוש?

החזון משתקף בכך שהעבודה שלנו בסופו של יום היא למען המטופלים. המאמצים בעבודה שלנו מובילים להתקדמותם של המחקרים החדשים שנפתחים בארץ. ההבנה שרוש מספקת עוד אופציות טיפוליות חדשות ומתקדמות בתחומים בהם המטופלים זקוקים להם במיוחד מנחים את העבודה היומיומית שלי. מבחינתי, החיבור החזק ביותר לחזון של רוש והמשמעות בעבודה באים לידי ביטוי בהיותי חלק מהמאמצים האינסופיים לפיתוח פתרונות חדשניים למטופלים.

ומה ברמה האישית?

גדלתי בארה"ב בפלורידה ועליתי לארץ בגיל 15. גדלתי הרבה שנים בתל אביב ובשנים האחרונות חזרתי לגור שם. למדתי בבאר שבע ונהניתי בכל רגע מהעיר, האווירה, השותפים וגם שם פגשתי את בעלי. בתקופה האחרונה הספקתי לא מעט דברים - התחתנתי, טיילתי במדינות מיוחדות ועברתי לתפקיד חדש.
בשעות הפנאי אני מנגנת בסקסופון, משחקת כדורסל ונהנית גם לאפות.
אני אוהבת לטייל בעולם, והמקום המיוחד ביותר שהייתי בו הוא המזרח, במיוחד בסרי לנקה ובוייטנאם.

Tags: Israel, Career Blog