הכירו את אמירה

amira, roche, careers, success, israel

"זה העולם - תתקדמו, תפנימו ותמיד תחשבו איך לפעול בדרך אחרת"

לאחרונה חגגת 30 שנה ברוש – ספרי על הדרך שעשית?

התחלתי לעבוד ברוש בשנת 1987 ועד 2002 עבדתי במגוון תפקידי מכירות, שיווק וניהול.
בשנת 2002 בעקבות הצעות הצוותים, המנכ"ל קיבל החלטה ליזום פרויקט שיהווה מעטפת כוללת אשר תשים את החולה/המטופל במרכז העשייה והדאגה ולהקים את "רוש מושיטה יד". באותה עת התחלתי גם אני את דרכי כמנהלת אחריות חברתית וקשרים עם ארגוני חולים ברוש ישראל.

מה כולל פרויקט "רוש מושיטה יד"?

לפני כ- 15 שנה התחלנו בפעילויות מגוונות: סדנאות אומנות, יצירה ופעילויות רפואה משלימה למטופלים במרכזים הרפואיים. עד היום השתתפו במגוון הפעילויות הנערכות בכל רחבי הארץ למעלה מ-300 אלף מטופלים ומלוויהם. גם כיום, לאורך כל השנה, מתקיימות סדנאות שבועיות בבתי החולים ובנוסף גם אירועים שונים כמו: ימי ספורט, צעדות, תערוכות צילום וציור ומפגשים עם אמנים שונים. לאורך השנים נוספו שיתופי פעולה ויוזמות מקוריות עם הצוותים הרפואיים, ארגוני החולים ושותפים נוספים לדרך, הכול למען רווחת המטופלים.

פרויקט "רוש מושיטה יד" הוא לא רק מיזם של תמיכה חברתית ואנושית, אלא מערכת קשובה אשר לומדת ועוקבת אחר הפעילות ותוצאותיה בשטח תוך קיום דיאלוג מתמיד עם מטופלים, מטפלים, עובדים ומתנדבים. כך אנו דואגים לדייק את הפעילויות לצרכים המשתנים. קצב השינויים והאתגרים מחייב אותנו להישאר רלוונטיים, היצירתיות הגמישות והרצון לחדש ולעשות בכל פעם יותר תורמים רבות לגאוות היחידה שלנו ולחדוות העשייה. זה העולם - תתקדמו, תפנימו ותמיד תחשבו איך לפעול בדרך אחרת.

אני גאה לראות איך הרעיונות הייחודיים קורמים עור וגידים ויוצאים אל הפועל. מראה החולים הנרגשים ומילותיהם החמות לא רק נכנסים ללב, אלא גם נותנים את התחושה שיש ערך ומשמעות לעשייה שלנו.

אז איך מקבלים השראה לעבוד בתחום כל כך הרבה שנים?

באופן אישי תמיד הייתה חשובה לי העצמאות בתפקיד, וזו גם ניתנה לי בנדיבות רבה, הן מצד המנכ"ל והן מצד מנהלים אחרים וקולגות שמוקירים ומעריכים את העבודה וההשפעה שלה על מטופלים ועובדים ועל המוניטין של החברה. ההשראה האמיתית נובעת מההבנה שהצלחתי ביחד עם שותפים נפלאים ליצור משהו בר קיימא.

בכל פעילות אני דואגת להפעיל את "המצפן" הפנימי שלי בשני שלבים: קודם כל אני שואלת את עצמי האם מטופלים זקוקים לזה באמת והאם היישום אפשרי? אם התשובה היא כן, אני בודקת האם פרסום הפעילות בעמוד הראשי של עיתון יגרום גאווה ותחושה טובה לי ולחברה. אם התשובה גם כאן חיובית – אני ממשיכה במלוא המרץ, ביישום מהיר, מוסרי וצמוד מטרה , כמובן בשיתוף פעולה מלא עם הצוותים שלנו. עבודת צוות תוך תיאום ושיתוף היא בעיניי המפתח להצלחה.

מה מיוחד בעבודה ברוש ישראל?

רוש היא חברה מבוססת מדע שקיימת כבר מעל 120 שנה, משקיעה הרבה מאוד במחקר ובפיתוח של תרופות חדשניות ותמיד רווחת המטופלים והעובדים אל מול עיניה. ניתן לראות זאת ברוש ישראל בפתיחות לרעיונות של העובדים, אשר מתקבלים בברכה וניתנת גם אפשרות אמיתית לממש אותם, תוך קבלת גיבוי מתמיד מהמנהלים. יש חשיבות לבצע דברים בעלי ערך, להשתפר בכל דבר מטוב למצוין ובעיקר יש כאן גאוות יחידה, תחושת סיפוק ומשמעות . כל אלה נותנים יחד מוטיבציה גבוהה לעבודה.

הכול מתחיל ונגמר באנשים, בקשרים, בהקשבה ובהתחשבות.
ההצלחה של הפעילויות נובעת ממידת המחויבות שיש לך כלפי הפרויקט וכלפי מי שאתה מנהל איתו דיאלוג וקשר. האכפתיות, ההשקעה והקשרים שנוצרים עם האנשים כאן ברוש נותנים את הטון וכך גם לגבי הקשרים שלנו עם רופאים, מטופלים ושותפים אחרים לפעילויות.

יש לך טיפים למי שרוצה להיות נציג/ה רפואי/ת ברוש?

אני מאמינה שאנשים צריכים להבין לקראת מה הם הולכים, להתנסות בשטח ולחוות לפני הכול. אם אתם אוהבים ללמוד, לגוון, להכיר אנשים מרתקים, לעבוד כל יום במקום אחר, עבודת שטח, נסיעות, גיוון, עניין, וקשרים אנושיים - זה המקום הנכון עבורכם. חשוב להכיר את עצמכם ולבחון האם אתם בנויים ומתחברים לסביבת עבודה כזו.

אני במהלך השנים זכיתי לכל הנזכר לעיל ונהניתי מכל רגע.

ברוש ישראל אנו מנגישים תרופות חדשניות למטופלים ולמעשה מהווים חלק מעשייה שמשנה חיים. יש לנו תרופות מתקדמות ואיכותיות, מוניטין טוב, מוסר עבודה גבוה, אתיקה ועבודה בעלת ערך אמיתי למטופלים ולצוותים רפואיים, זו המשמעות האמיתית של העבודה ברוש וכל זאת באווירה אכפתית, אנושית ואחראית.