הכירו את שחר

il-ser-blog-meet-shahar-740

להיות חלק מרוש  – בכל פעם הפתעה חדשה, הכירו את שחר – נציגה רפואית ברוש ישראל.

ספרי על עצמך...

סיימתי תואר ראשון במדעי הים במרכז האקדמי רופין. רציתי לשלב תואר ביולוגי ולרכוש ידע שיאפשר לי לסייע בעסק המשפחתי. בפרויקט הסיום ערכתי מחקר מעניין על חיידקים משותפים לבעלי חיים ובני אדם וכיצד הם מסייעים במניעת מחלות. אני מאמינה שבחיים חשוב לשמור על ראש פתוח ויצירתיות ולהביא ערך מוסף בכל עשייה, כך גם בעבודה. בזמני הפנוי אני מנגנת בפסנתר ויש לי אהבה גדולה לבעלי חיים, בעבר אף עבדתי בתחום כסייעת לוטרינר.

למה החלטת להצטרף לרוש?

לקראת סוף הלימודים התגבש אצלי הרצון לעבוד בתפקיד שמשלב ביולוגיה ושיווק. אני אוהבת את אינטראקציה עם אנשים, במיוחד עם צוותים רפואיים שכוללים רופאים ואחיות, יחד עם העיסוק היומיומי בביולוגיה. כנציגה רפואית אני עוסקת בתרופות מתקדמות הפועלות לשיפור והארכת חיים ומשווקת מוצר שאני מאוד מאמינה בו. באופן אישי אני מרגישה שההצלחות של המוצר הן גם ההצלחות האישיות שלי.

ספרי על יום טיפוסי בעבודה?

היום שלי מתחיל אחר הצהריים, כשאני מתכוננת לפגישות של היום למחרת. אני עוברת על מחקרים, נתונים חשובים והכנת המסר שחשוב לי להעביר לרופאים ולאחיות שאפגוש. בבוקר אני מגיעה למרכזים רפואיים ועורכת פגישות עם הצוותים הרפואיים שבמהלכן אני מציגה את מידע, שואלת שאלות , . ולעיתים מעבירה  הרצאות והדרכות. לאורך הזמן למדתי להכיר את הלקוחות שלי, את תחום התמחותם ומה חשוב לכל אחד בעבודה מול המטופלים שלו. לאט נבנו יחסי אמון ונוצר קשר מקצועי מעניין. חשוב לי להוות גורם מקצועי שיכול לייעץ להם, לתת נקודה למחשבה ומידע שיתמוך בהחלטות הטיפוליות.

מה את יכולה לספר על רוש כמקום עבודה?

אני עובדת ברוש כבר מעל שנה ועדיין מופתעת כל פעם מחדש. מצד אחד העבודה היא אינטנסיבית אבל מצד שני יש הערכה של המאמצים ותמורה להשקעה. אפשר לדבר בפתיחות עם גורמים בכירים וניכר שהם קשובים ושחשוב להם שיהיה טוב לאנשים שעובדים כאן. בין הקולגות נוצרות חברויות חזקות, יש פרגון ותמיכה וגאוות יחידה וזה מרגש להיות חלק מזה.

מה מיוחד בתפקיד של נציג רפואי?

נציג רפואי הוא חלק ממערך רחב, גורם מקשר בין היצרן לבין המטופל דרך הרופאים וזו עשייה משמעותית הרבה מעבר לשיווק ומכירה של מוצרים רגילים. היום אני מכירה לעומק את המשמעויות של התפקיד, הפעילויות למען מטופלים, האתגר והסיפוק שביצירת קשר עם הלקוחות, כל אלו והשילוב עם הפן המדעי מייצרים תפקיד ייחודי ומעניין.

יש לך טיפ לנציג רפואי חדש שמצטרף לחברה?

כמו בכל התחלה, מומלץ להתאזר בסבלנות, לזכור את המטרה האמיתית ולא להתבלבל מהדברים שקורים בדרך. בהתחלה, לא קל ליצור קשר עם רופאים, אך ברגע שנוצר אמון, ההשקעה משתלמת ומתחילים לראות את הפירות.

Tags: Israel, Career Blog